Navigation | Ti, co začínají podnikat na ZŠ |

Ti, co začínají podnikat na ZŠ

Jedno pěkné poledne se mi ozval neznámý kontakt na ICQ.

Konverzace:

on: čau

já: ahoj

on: máš web?

já: mam

on: link?

já: nemam jen jeden, o co jde?

on: o soutěž webů

on: nechceš se přihlásit?

já: to nevim

já: dej url

Na stránce, kterou mi ukázal byla vyhlášená „soutěž“ o nejlepší web. V podmínkách soutěže bylo, že musí soutěžící vložit na svoje stránky zpětný odkaz na http://www.sas­park.eu/…-hry-zdarma/ . Neznám nikoho, kdo by do toho šel, ale ten zpětný odkaz odsud si stránka zaslouží. Kouknu totiž do informací kontaktu a ročník narození 94. Tomu člověkovi je 13, musí mít nějaké znalosti HTML, určitě něco slyšel o SEO a už přemýšlí, jak toho využít. Všechna čest, když si vzpomenu, co já jsem dělal ve 13ti. Maximálně snil o PC s černobílou obrazovkou.

Napsal Tweety 2. 11. 2007 do Internetový marketing


Takových je docela dost… spíš jde o to, jestli je to v tak nízkém věku dobré nebo ne. Někdo to v tom věku bere jako dalšího koníčka, ale někdo se tím nechá opravdu očarovat a věnuje se tomu naplno (tak nějak jsem na tom byl já :-) ).

Čas ukáže :-)

Komentář od Jan Onesork — 2. 11. 2007 @ 19.56

A vypadá to, že mu částečně to funguje :) GTPR 5/10, SRank 4/100, JyxoRank 0/220

Komentář od Tomek — 4. 11. 2007 @ 12.17

Tak tuhle lamu znm až moc dobře si pamatuji jak mu něaký hecker smazal celou jeho stránkyu když tam měl nezabezúečenej upload ( odeme toasi sedí když se mi stalo to same na vipad)

Ja bych dělil weby

  • Dobré na domene s pořadným obsahem administrator si dal zaležet nedlá to pro výdělěk.
  • Totalní sračky a seo přeoptimalizovaný napře mozektevidi.net prostě stránka kde narazýte v seznamu na vyhledavaní a nic na ní užitečneho nenajdete.

Komentář od mjdj — 4. 11. 2007 @ 14.43

Dík za ten zpětnej odkaz a pěknej článek.

Komentář od curdto — 4. 11. 2007 @ 17.12

Tzv. „podnikatele“ ze základky nesnáším z několika prostých důvodů. Snaží se všechno co nejvíce o*ebat, vyhnout se placení daní, hrají si na velké pány, jsou neseriózní atd. Koneckonců se stačí kouknout, kdo se v diskuzích nejčastěji ptá na témata AdSense a živnosťák, AdSense a placení daní, atd. Weby mají nejčastěji z převzatého obsahu, jejich vlastní nápad se omezuje jen na to, co kde ukrást. Výjimky se samozřejmě najdou, ale spíše častěji v létě sněží.

A my velcí kluci, co jsme tak hloupí, že daně platíme poctivě a weby tvoříme z vlastních nápadů, ostrouháme mrkvičku ;-)

Komentář od Maxiorel — 4. 11. 2007 @ 23.01

Dobry odrb.

Komentář od seoblog.sk — 5. 11. 2007 @ 22.16

Souhlasím s Maxiorlem. Jsou to většinou malý parchanti, sice šikovní, ale jen kradou, kopírujou a spamujou. Pořádné SEO neznajou, ale chtěli by být na Seznamu první. Nesnáším je ( i když jsem jim velmi podobný).

Komentář od Fondil — 21. 12. 2007 @ 21.16

No znám lidi co maj méně a už umí taky dost věcí…

A když si vzpomenu na sebe, uměl sem ve 13 víc než teď :)

Ale mám pocit, že se tu rodí taková generace, která bude v tomhle hodně chytrá, akorát je problém, že si myslí, že vše umí. Já si to myslel taky, i když díky někomu jinému, který toho nakecal a já věřil, že je fakt dobrý. Bohužel je děsný a ve vývoji jsem ho přeskočil už za 2 měsíce. Takových děcek pod 15 znám hodně, ale nenechají si poradit, potřebujou zkušenosti. Ale jednou na to přijdou stejně jako já…

Komentář od BigLebowski — 6. 1. 2008 @ 4.45

Pokud vím tak ten web už prodal, ale původní majitel byl můj kamarád a ač to bylo 13ti letý děcko, tak byl docela pohodevej chlapík. Ještě si pamatuji jak jsme si psali a radili jak optimalizovat web. Měl celkem pěknou návštěvnost. Myslím že 800–900denně. Neměl to prodávat :-)

Komentář od Carl114 — 13. 5. 2009 @ 21.07

Taky jsem jednoho znal. Tenkrát na svém blogu psal něco o tm, jak musel řešit problém téměř globálních rozměrů zrovna když měl službu v šatně. Dneska má celkem slušně rozjetou firmu, nicméně ve věku, kdy jsme se my ostatní věnovali věcem tomu věku přiměřeným, se on smrtelně vážně věnoval svým podnikatelským záměrům. Dost dobře si nedokážu představit jak takový člověk může založit plnohodnotný partnerský vztah na jiných základech, než obchodních.

Komentář od L@dik — 21. 8. 2011 @ 23.09

Zanechte vzkaz