Navigation | Seznam vylepšil statistiky hledanosti klíčových slov |

Seznam vylepšil statistiky hledanosti klíčových slov

Všem mým čtenářům se omlouvám, že se zde neobjevuje příliš nových článků. To je zapříčiněno především tím, že mám v poslední době trochu frmol a nestíhám. Taky bych zde nerad publikoval pravidelně na úkor kvality. Mám v hlavě pár zajímavých věcí, tak buďte trpěliví :-)

Je tu však důležitá zpráva, která by neměla ujít všem SEO optimalizátorům. Seznam.cz totiž vylepšil statistiky hledanosti klíčových slov ve svém fulltextu. To, že např. klíčové slovo „reality“ denně nehledá sedmnáct tisíc lidí, již bylo většině SEO profíkům jasné, že je to „pouze“ okolo čtrnácti set a zbytek jsou různá spojení už vědělo méně lidí.

Statistika hledanosti Seznam.cz

Nyní tedy ve statistikách naleznete údaje o hledání konkrétního klíčového slova nebo spojení (přesná shoda) nebo údaje o hledání, ve kterém se klíčové slovo (spojení) vyskytuje (rozšířená shoda). Čísla působí celkem věrohodně. Zajímavá vlastnost je, že v seznamu nejhledanějších dotazů, které obsahují dané klíčové slovo, jsou klíčová slova jednoho dotazu seřazena podle abecedy a tečky jsou brány jako dělící znaky, stejně jako mezery(logicky). Pokud dáte přímo na seznamu vyhledat „www.reality.cz“, je to stejné, jakoby jste hledali „www reality cz“. Když však zkusíte na Seznamu vyhledat například „cz reality www“ vyběhnou vám jiné výsledky než na „www.reality.cz“ a „www reality cz“ (pochopitelně). V tabulce nejhledanějších dotazů jsou však nelogicky vypsány klíčové fráze abecedně. Co už. :-) Musel jsem si rýpnout.

Nejhledanější dotazy Seznam.cz

Co všichni používají a nikdo o tom nemluví je upravený našeptávač. Našeptávač dříve zobrazoval počty hledání. Potom, čísla hledání přestal zobrazovat, jejich data se však stále posílala. Tato čísla pro mě byla vždy směrodatná. Návod, jak zprovoznit počty hledání v našeptávači naleznete tady nebo tady.

Podobnost čísel v nových statistikách hledání a upraveném našeptávači je celkem velká. To mě utvrzuje v tom, že jsem měl celou dobu relevantní informace o hledání konkrétních klíčových slov. Informace jsou základem SEO.

Když už jsem se tak rozepsal, určitě bych měl zmínit i nástroj pro návrh klíčových slov od Google, který je důležitý nejen pro vaše PPC kampaně, ale může posloužit i jako dobrý nástroj pro SEO. Naleznete ho ve svém účtu AdWords (Správa kampaní / Nástroje / Nástroj pro návrh klíčových slov). Seznam také plánuje vypustit podobný nástroj pro svůj Sklik. Někteří šťastnější už mají k dispozici jeho beta verzi.

Zdroj: http://seo.na­webu.cz/

Napsal Tweety 2. 2. 2008 do SEO


Dovolím si připomínku. Hodnoty z našeptávače nejsou reálná čísla hledanosti. Jinými slovy, ta data se počítají trochu jinak, zatím co statistiky obsahují přesnější čísla. Data v našeptávači slouží „jen“ pro řazení a nelze je porovnávat mezi jednotlivými dotazy.

Komentář od petrox — 2. 3. 2008 @ 2.59

Ahoj, ak ked si prestal blogovat, navzdy si budem tvoje prispevky pamatat;)

Komentář od Jasom — 12. 5. 2008 @ 21.19

Díky za vysvětlení – pořád jsem v tom plaval a nechápal to jejich řazení. Teď už je mi to jasnější.

Komentář od Vembl — 20. 5. 2008 @ 11.29

navzdy si budem tvoje prispevky pamatat;)

Komentář od emrew — 29. 6. 2008 @ 8.17

Podobnost čísel v nových statistikách hledání a upraveném našeptávači je celkem velká. To mě utvrzuje v tom, že jsem měl celou dobu relevantní informace o hledání konkrétních klíčových slov. Informace jsou základem SEO.

oww very very very nice information

Komentář od extrememan — 1. 7. 2008 @ 9.28

Bude se na tomhle webu ještě něco psát? rád jsem sem chodil když jsem měl ještě trošku víc času a po delší době jsem přišel a koukám že je mrtvo…, tak sem si řek že se ozvu :)

Komentář od marek — 27. 8. 2008 @ 20.32

Existují i podobné statistiky pro Google ?

Komentář od rene — 1. 11. 2008 @ 16.47

Pro google asi ne…

Komentář od mirek — 5. 2. 2011 @ 21.49

Kolik by stálo předělat web na klíčové slova?
Děkuji
Roman

Komentář od Roman — 29. 8. 2011 @ 15.23

Někde jsem viděla statistiky i pro google ale už nevím kde to bylo

Komentář od Nicol — 21. 3. 2013 @ 9.22

Užitečný nástroj, sice jednoduchej, ale to stačí, pokud si chce člověk rychle nějaký klíčový slovo proklepnout.

Komentář od amde — 7. 3. 2015 @ 0.30

Zanechte vzkaz