Navigation | Google: Subdomény jako adresáře |

Google: Subdomény jako adresáře

Jistě jste slyšeli o konferenci PubCon. WebmasterWorld's Pub­Con nebo jenom PubCon je vzdělávací konference pro webmastery a webdesignery. Součástí je i SEO a SEM. Konference probíhala od 4. do 7. prosince v Las Vegas. Celkem jsem i uvažoval o tom, že bych ji navštívil, ale nakonec jsem se nějak neodhodlal. Všechna čest těm, co jeli. Byl někdo z ČR nebo SR letos?

Na konferenci vystupoval i Matt Cutts, který pracuje pro Google a zabývá se především SEO a boji proti spamu. Ten jako žhavou novinku prohlásil, že Google se chystá zacházet se subdoménami stejně jako s adresáři. To znamená, že nyní se v SERPu na hledaný výraz budou moci zobrazit maximálně dva výsledky z jedné domény.

Praktický příklad: Pokud si v Googlu vyhledáte „last minute invia“, zobrazí se vám výsledky především ze stránek Invia.cz. Po úpravě zobrazování SERPu by to mohlo vypadat takto (přeškrtané výsledky by se nezobrazily):


Invia last minute

Nebude již tedy pro jednu doménu možné vlastnit větší počet pozic na vyhledávaný výraz. Bude to mít nějaké pozitivní důsledky pro uživatele? Podaří se odstranit SEO spam? Mně osobně tato změna nevadí. Pokud má někdo web postavený na subdoménách s klíčovými slovy, asi bude trochu tratit. To jsou však jen domněnky.

Zdroj: http://www.web­masterworld.com/…/35098­06.htm

Napsal Tweety 8. 12. 2007 do SEO


Traffic se na prvních pozicích víc rozdělí, já jsem pro.

Komentář od Petr — 8. 12. 2007 @ 20.09

Subdomeny su dobry marketingovy trik. Da sa pomocou nich vytvorit zaujimavy a originalny brand s dobrym seo vyznamom. Pre tych bez fantazie priklad: well.done.cz, okna.poriadne.sk..
Dakujem za video o sklik-u

Komentář od tatry — 8. 12. 2007 @ 20.52

Petr: Samozřejmě bude muset Google udělat výjimky. Pro blogy a další stránky na subdoménách. Třeba mujblog.blogspot­.com. Jinak jsem taky pro.

Komentář od Tweety — 9. 12. 2007 @ 16.04

No tak to bude zajímavé, jsem zvědav na všechny ty blogy a stránky na webdzdarma a podobných službách. Ale tam to asi zkusí Google nějak vypreparovat.

Osobně mi to také nevadí, protože pouze SEO machinacemi se lidi snažili prosadit rozhozením na subdomény, čímž jim teď asi utnou tipec :)

Komentář od Ivo — 12. 12. 2007 @ 8.25

Nic take nikto nepovedal. Ten nadpis je zavadzajuci!

Komentář od Ja — 16. 12. 2007 @ 20.31

Ja: asi nechapu. Matt Cutts to prozradil na Pubconu.

Komentář od Tweety — 16. 12. 2007 @ 20.36

Ten nadpis je vazne zavadejici a ani ten priklad s invii neni spravny…
Matt Cutts rekl neco jineho: http://blog.se­ochat.sk/2007–12–16/koniec-spamu-subdomen-v-google/

Komentář od tybi — 17. 12. 2007 @ 13.02

Zanechte vzkaz